Grįžti į naujienas2023-10-20

Tauragės ligoninei – geriausios gimdyvių rekomendacijos

Tauragės ligoninė – saugi ir patogi vieta gimdyti, viena dažniausiai gimdyvių rekomenduojamų gydymo įstaigų šalyje. Dauguma jų antrą kartą rinktųsi ir čia į pasaulį ateinantiems kūdikiams padedančias akušeres. Taip Tauragės ligoninės paslaugas įvertino apklausos „Mano gimdymas“ respondentės.

Apklausoje, kurią parengė  Motinystę globojančių iniciatyvų sąjunga, sudalyvavo daugiau nei 6600 moterų, Lietuvos ligoninėse gimdžiusių per pastaruosius ketverius metus. Kūdikio susilaukusių moterų buvo klausiama apie medikų bendravimą su gimdyvėmis ir informacijos suteikimą, nuskausminimą, kūdikio gimimo būdą, pasitenkinimą priežiūra po gimdymo. Visose kategorijose Tauragės ligoninė pelnė itin palankius įvertinimus. Visus apklausos rezultatus galima rasti čia.

„Džiaugiamės gerais atsiliepimais ir kasdien stengiamės pateisinti gerą vardą. Todėl į Tauragės ligoninę gimdyti atvyksta moterys ne tik visos apskrities, bet ir iš gretimų rajonų: Klaipėdos, Šiaulių, Šilutės, Raseinių, Kelmės.

Kai ne vienoje Lietuvos rajono ligoninėje akušerijos skyriai dėl sumažėjusių gimdymų skaičiaus buvo uždaryti, mes šią paslaugą išsaugojome ir ištobulinome, pasistengėme, kad čia gimdančios moterys jaustųsi kuo geriau. Pirmiausia – saugiai, nes ligoninėje dirba aukščiausios kvalifikacijos gydytojai, akušeriai, naujagimių gydytojai – neonatologai. Taip pat pasirūpinome visais mamoms ir kūdikiams reikalingais patogumais“, – sako Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška.

Tauragės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje gimdo apie pusė tūkstančio moterų. Esant būtinybei ir saugant gimdyvių sveikatą atliekamos skubios ir planinės cezario pjūvio operacijos.

Visos ligoninės pogimdyvinių palatų – vienvietės. Tai mamai su kūdikiu garantuoja privatumą ir ramybę. Yra ir palatų šeimai,  kur patogiai gali įsikurti ir kūdikio tėtis ar kitas artimas žmogus. Visose palatose įrengti dušai ir tualetai, beveik visose – ir kondicionieriai.

Ligoninėje vyksta ir motinystės mokyklėlės paskaitos, kurios itin naudingos pirmagimio besilaukiančioms moterims. Jose jaunoms šeimoms pasakojama apie pasiruošimą gimdymui, naujagimio priežiūrą, žindymą ir pan. Būsimos mamos gali apžiūrėti ligoninės patalpas, susipažinti su medikais ir gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus. Nuo 2016 metų Tauragės ligoninei suteiktas Naujagimiams palankios ligoninės statusas.

„Stengiamės, kad kiekvienas gimdymas būtų ne tik kuo natūralesnis, bet ir kuo lengvesnis, ramesnis, gimdyvėms skiriame individualaus dėmesio. Emociniam tarpusavio ryšiui stiprinti tik gimusį naujagimį paliekame su mama. Gimdyves mokome ir skatiname žindyti kūdikį krūtimi.

Jaučiame didelę atsakomybę ir džiaugsmą būdami pirmaisiais žmonėmis, kurie pasitinka į pasaulį ateinančią naują gyvybę“,  – teigia daugiau nei dešimt metų ligoninėje dirbanti Akušerijos - ginekologijos skyriaus vedėja Asta Verumbickienė.

Nuotraukoje: Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėja A.Verumbickienė